Joga predstavlja povezavo z višjo duhovno naravo. Obstajajo različni sistemi joge, ki osebo poskušajo pripeljati na duhovno raven. Najlažji in najbolj neposredni sistem je bhakti joga, ker se neposredno ukvarja z glavnim problemom, ki je povzročil materialno vezanost živega bitja. Živo bitje namreč zmotno misli, da je lahko srečno v materialnem svetu brez povezanosti s Krišno. Drugi jogijski procesi odstranjujo stranske vzroke trpljenja in očiščujejo neznanje ter želje po grešnem delovanju, a so uspešni zgolj v povezavi z bhakti jogo, saj brez povezanosti z Vsevišnjo Osebo živo bitje ne more doseči svoje prvotne duhovne narave.
Proces bhakti joge je zelo naraven in tudi če mu oseba posveti samo malo svoje pozornosti, je rezultat zagotovljen. Bhakti joga je sestavljena iz poslušanja in recitiranja duhovnih tem ter svetih imen Gospoda in Njegovih čistih slug. Gospodu posvetimo plodove svojega delovanja in delujemo za dobrobit vseh živih bitij. Z duhovnim delovanjem živo bitje razvija višji okus in s tem doseže veliko večjo srečo, kot bi jo lahko zgolj z materialnimi aktivnosti. Študij duhovnih tem odstranjuje neznanje, hkrati pa razvija našo pravo duhovno zavest. Ko živo bitje razvije svojo prvotno zavest, je polno znanja, blaženosti in večnosti.
Veliko duhovnih organizacij oznanja bhakti jogo z razumevanjem, da je Vsevišnja Božanska Osebnost le produkt materialne energije, kar je filozofija „majavade“ oz. impersonalizma. Zato je potrebno bhakti jogo izvajati na podlagi navodil čistega Gospodoveha slugžabnika, ki se prenašajo v štirih verodostojnih nasledstvih učiteljev. Bhagavad gita ima nešteto izdaj, vendar je velikokrat resnični pomen prikrit zaradi materialnih nečistoč osebe, ki jo poskuša predstaviti. Vsevišnjega Gospoda lahko razumemo samo, če poskušamo razumeti Njegove besede takšne, kakršne so. Skupnost za Zavest Krišne predstavlja verodostojno povezavo z izvornim naukom in podaja to vzvišeno znanje na praktičen in današnjemu življenju primeren način.